Zeke (Ezequiel Hernandez) - Sen Torreadora
zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii

Zeke (Ezequiel Hernandez) – Sen Torreadora

Zeke (Ezequiel Hernandez)

(1940 -)

Dane o obrazie:  Obraz olejny, sygnowany, podobrazie z kartonu malarskiego, opatrzony oryginalną tabelą opisową na odwrocie

Stan:  Dobry, adekwatny do wieku obrazu i przeprowadzonych renowacji

Oprawa:  Rama drewniana, pokryta mazerunkiem i wykończona złoconą sztukaterią

Wymiary:  69 x 54 cm (z oprawą 85,5 x 70,5)

Wycena:

  2000 zł

Opis obrazu:

Martwa natura pochodząca z wczesnego okresu twórczości artysty, o charakterystycznej dla autora kolorystyce, łagodnym stylu, quasi realistycznej kompozycji oraz tematyce ściśle związanej z jego życiorysem i twórczością.

Obraz przedstawia impresję autora na temat życia. Czaszka byka, flasza i powieści starych marzycieli, umiejscowione w odrealnionym, rozmytym tle symbolizującym pustkę, stanowią alegorie cierpienia, uciechy i marzeń, przywołując odciskające piętno na duszy torreadora duchy zabitych zwierząt, rozrywki mające stłumić napięcie oraz zadumę nad głębszym sensem istnienia.

Pasja, refleksja i poczucie winy, w sugestywny sposób przedstawione na przykładzie latynoskiego wojownika, skłaniają do przemyśleń i odnoszą się na równi do każdego z nas.

Biogram Artysty :

Ezequiel Hernandez, znany pod pseudonimem Zeke, urodził się w 1940 roku w San Antonio. Przygodę z malarstwem zaczął już jako sześcioletni chłopiec, gdy przykuła go do łóżka ciężka choroba. Odbywając leczenie w Chicago’wskim szpitalu otrzymał w prezencie swój pierwszy zestaw do malowania i odnalazł pasję na całe życie.

Naukę pobierał między innymi w Chicago Art Institute oraz La Villita School of Art. Do grona uznanych twórców dołączył dzięki ogromnemu sukcesowi swojej wystawy na Western Art Shows w San Antonio, podczas Rodeo. Jego prace wystawiane były na Western Art Shows wielokrotnie przez 19 lat i uznane za najcenniejsze w ekspozycji. Obecnie większość prac znajduje się w ekspozycji Hlidebrand Art Gallery.

Twórczość artysty ściśle związana jest z miejscem jego pochodzenia. Texaskie krajobrazy, meksykańskie puebla, kaktusy, zaprzężone w osły wózki, a nawet charakterystyczna jasna i intensywna kolorystyka, stanowią żywe świadectwo latynoskich korzeni autora. W niemal każdym z obrazów dostrzec można mocne teksańskie słońce i gorące południowe namiętności.

Autor wystawiany :

Galeria Hildebranda
San Antonio Wertern Art Shows
Galeria Vogt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *