zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii

„Wypas bydła na Ukrainie” L. Ottinger

L. Ottinger

(aktywny w Monachium na przełomie XIX/XX w)

Dane o obrazie:  Obraz namalowany na płótnie, sygnowany monogramem LO oraz mosiężną plakietą na ramie z opisem L Ottinger

Stan:  po renowacji

Oprawa:  nieuszkodzona

Wymiary:  Wymiary obrazu 39 x 53 cm, w ramie 50 x 65 cm

Wycena:

  sprzedany

Opis obrazu:

Obraz przedstawia wypas bydła rogatego na tle urozmaiconego nierównościami i drogą krajobrazu. Postacie krów zdominowały całkowicie kompozycję i są rozmieszczone na wszystkich planach, przemieszane z zielenią traw. W tym przypadku to człowiek, a właściwie dwie postacie, są uzupełnieniem. Mężczyzna zmęczony, bądź znużony, śpi oparty plecami o skarpę opisującą drogę a ledwo widoczna kobieta pracuje przy jednokołowym wozie. Droga fantazyjnie meandruje niczym sucha rzeka. Uzupełnieniem akademickiego przedstawienia jest spokojne błękitne pokryte drobnymi chmurkami niebo.

Biogram Artysty :

Autor to aukcyjny malarz i grafik niemiecki, aktywny w Monachium na przełomie XIX/XX w. Jego notowane prace datowane są na lata 1886 – 1926.  Obrazy i grafiki dotyczące terenów wschodnich tj. Ukrainy i Galicji pochodzą z okresu niewoli w armii rosyjskiej oraz późniejszych podróży studyjnych w tamte rejony.

Autor wystawiany :