Miejsce, w którym odradza się piękno

paragraf

USŁUGI

Nasza praca to nieustanne dążenie do odtworzenia i zachowania piękna. Przedmioty z historią zasługują na to, by o nie zadbać i potrafią się za to odwdzięczyć nieprzemijającą atmosferą, którą tworzą, oraz nieprzerwanym wzrostem swojej wartości kolekcjonerskiej.

Zajmujemy się naprawą tego, co czas, żywioły i ludzka głupota niszczą w dziedzictwie minionych pokoleń. Pomóż nam sprawić, by to co zostawimy po sobie, było równie piękne, bogate i różnorodne. Pozwól, by czas stał się sprzymierzeńcem Twojej kolekcji.

Antyki warto nie tylko posiadać. Warto o nie dbać.

paragraf

Konserwacja

W świecie antyków czas płynie wolniej, lecz dalej nieubłaganie. Nie pozwól by jego działanie zniszczyło kolekcję, którą zgromadziłeś.

Każdy antyk konserwuje się inaczej – czyszczenie wymaga różnych środków i umiejętności w przypadku obrazów, rzeźb, mebli, sreber, czy porcelany. Odmienne są materiały konserwujące farbę olejną, politurę czy złocenia. Nie musisz się na tym znać – w Maciejówce zapewniamy kompleksową usługę i fachowe doradztwo. Zadzwoń i umów spotkanie – my zajmiemy się resztą.

Wykonujemy konserwację między innymi: obrazów, ram obrazów i luster, zegarów, lamp i kinkietów, złoceń, politur, rzeźb kamiennych, metalowych i gipsowych, mebli, porcelany

paragraf

Renowacja

Wszystkie przedmioty się niszczą. Wypadki losowe, niewłaściwa konserwacja, czy po prostu zużycie eksploatacyjne, dotyczą również antyków. O ile jednak zużyte lub zepsute koncernowe agd, masowo produkowane meble czy ozdoby z dyskontu można po prostu wyrzucić, o tyle w przypadku zabytków byłoby to nie tylko marnotrawstwo, ale też zbrodnia przeciwko dziedzictwu kulturowemu.

Jeśli posiadasz antyki, dla których upływ czasu nie był łaskawy, skontaktuj się z nami. Jeśli nie będzie na to za późno, możemy przywrócić im oryginalny wygląd i trwałość, przedłużając ich historię o kolejne pokolenie. Jeśli nie będzie dla nich ratunku, uczciwie o tym powiemy. Nawet wówczas, oryginalny materiał, z którego zostały wykonane może okazać się wartościowym tworzywem renowatorskim, pozwalającym, jeśli się na to zgodzisz, ratować inne zabytki.

Jeżeli nie potrzebujesz lub nie chcesz być właścicielem zabytku, który jest Twoją własnością, przynieś go do nas. Zaproponujemy uczciwą cenę, przywrócimy mu dawną świetność i znajdziemy dla niego nowego właściciela. Nie wyrzucaj antyków – nie da się ich stworzyć ponownie.

paragraf

Doradztwo

Chcesz się upewnić, czy koncerz, który chcesz kupić, na pewno jest z XVII wieku? Nie wiesz jak zdobyć sześć identycznych krzeseł komponujących się z Biedermeierem? Twoja kolekcja nie mieści się już na ścianach i decydujesz, który obraz zastąpisz nowym? A może zastanawiasz się, czy kupić swój pierwszy antyk?

Na te i wiele innych pytań odpowiadamy regularnie, korzystając z wiedzy i doświadczenia zarówno własnego, jak i wielu zaprzyjaźnionych kustoszy, konserwatorów, historyków sztuki, ekspertów od heraldyki, numizmatyki, historii oręża, czy nawet archeologów.

Kochamy ten temat, dlatego bez względu na to, czy potrzebujesz formalnej ekspertyzy, czy luźnej porady, zapraszamy na kawę. Piękno zasługuje na to, by o nim rozmawiać.

paragraf

Wystrój

Stworzenie stylowego wnętrza nie jest kwestią pieniędzy. Dużo ważniejszy jest wyrobiony gust, smak, wyobraźnia wytrenowana do tego konkretnego zadania. Granica między elegancją, a drogim kiczem jest cienka, jak pozłota na majolice.

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi niepowtarzalną atmosferę, podkreślić powagę swojego gabinetu lub uczynić salę bankietową bardziej ekskluzywną i dystyngowaną, nie wahaj się zaprosić do współpracy specjalisty. Aby oddać klimat epoki, zachować harmonijność stylu i nie narazić się na pomyłki, warto zasięgnąć rady osób znających temat od podszewki.

Dekorator wnętrz na pewno lepiej zna zasady kompozycji, doboru materiałów wykończeniowych czy feng shui. Ale on nie rozpozna, czy obraz to oryginał, czy falsyfikat.