Profesjonalna renowacja i konserwacja antyków, obrazy zabytkowe, stylowe dekoracje,
Miejsce, w którym odradza się piękno
Realizacje
Poniżej znajdą Państwo przykłady zrealizowanych przez nas renowacji i rekonstrukcji. To tylko niektóre z naszych prac.
Jeśli nie chcesz, aby Twój antyk znalazł się w internecie, nie obawiaj się – publikujemy wyłącznie za zgodą właściciela. Jeśli kupisz znajdujący się poniżej zabytek – możemy na życzenie usunąć go z portfolio.
Inwentaryzacja i scalenie elementów. Odtworzenie brakujących fragmentów.
W zakres renowacji figury wchodziło inwentaryzacja i określenie zakresu prac. Usunięcie chemiczne tlenków i krzemianów. Odtworzenie ubytków konstrukcyjnych i wizualnych. Odtworzenie malatury.
Zabezpieczenie warstwy malarskiej. Uzgodnienia konserwatorskie i podjęcie decyzji o sposobie prowadzenia dalszych prac. Zdjęcie i wymiana krosien na nowe, scalenie termiczne warstw obrazu. Uzupełnienie ubytków podobrazia i wypunktowanie malatury. zabezpieczenia warstwy malarskiej werniksem Damarowym.
W zakres prac wchodziło wykonanie dokumentacji konserwatorskiej. Inwentaryzacja prac i podjęcie metody rekonstrukcji. Odgrzybienie i usunięcie szkodników drewna. Scalenie oryginalnej konstrukcji i uzupełnienie ubytków drewna. Odtworzenie ubytków sztukaterii gruntu i polichromii. Złocenie sproszkowanym brązem oraz odtworzenie brakującej patyny
Scalenie drewna ze sztukaterią. Uzupełnienie ubytków sztukaterii i drewna. Odtworzenie polichromii płatkami szlagmetalu
W zakres renowacji wchodziło : odgrzybienie konstrukcji i elementów drobnych, inwentaryzacja elementów, uzgodnienia konserwatorskie zakresu prac, usunięcie nawarstwień i przemalowań, scalenie elementów oryginalnych i stabilizacja drewna, uzupełnienie ubytków konstrukcji sztukaterii i polichromii.
Renowacja zalanego obrazu olejnego z przełomu XIX-XX w. W zakres prac wchodziło scalenie warstwy malarskiej z podobraziem. Uzupełnienie gruntu i warstwy malarskiej. Zabezpieczenie obrazu poprzez nałożenie werniksu.
Ceramika z Wiener Verkstatte (Warsztatów Wiedeńskich). Posiadała liczne pęknięcia i wyszczerbienia. Scalono pęknięcia i zrekonstruowano utracone elementy (kwiaty, płetwę i dłoń).
Kompletna renowacja obrazu, który wskutek upływu czasu utracił swoje pierwotne kolory. Wykonano zdjęcie starego werniksu, odsłonięto sygnaturę i tak oczyszczone dzieło ponownie zabezpieczono przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Przedstawiony witraż z okresu międzywojennego o charakterystycznej geometrycznej strukturze, z uszkodzoną oprawą w profilu ołowianym. Witraż oczyszczono, a oprawę – naprawiono w miejscach, które tego wymagały.