Helene Sonnenbrodt - Jesień w Sanssouci
zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii zdjecie-galerii

Helene Sonnenbrodt – Jesień w Sanssouci

Helene Sonnenbrodt

(1877 - 1970)

Dane o obrazie:  Obraz olejny na płótnie, sygnowany

Stan:  Dobry, renowacja zachowawcza, rama do renowacji, oryginalne krosno, oryginalna rama, sosnowa, złocona

Oprawa:  Rama oryginalna, sosnowa, wykończona złoceniem, do renowacji lub wymiany, oryginalne krosno

Wymiary:  52,5 x 64 cm (z oprawą 60,5 x 72,5)

Wycena:

  1000 zł

Opis obrazu:

Namalowany około 1920 roku postimpresjonistyczny portret pałacu w Sanssouci w Poczdamie. Charakterystyczna dla artystki technika i kolorystyka, oraz temat zbieżny z jej znaną twórczością.

Słoneczny wczesnojesienny poranek w jednym z najważniejszych dla Niemiec miejsc, został uwieczniony przez artystkę w magicznej, sugestywnej kompozycji, przy wykorzystaniu nasyconych barw i pełnej kompozycji.

Biogram Artysty :

Helene Sonnenbrodt urodziła się w 1877 roku w Hanowerskiej rodzinie radcowskiej. Kształciła się w Hanowerze w Werkkunstschule i po praktyce artystycznej we Francji osiadła na stałe w Berlinie. Przez całe życie podróżowała po Europie i malowała pejzaże, ze szczególnym jednak upodobaniem uwieczniała na płótnach Berlin i jego okolice, czym zapracowała na szczytne miano portrecistki tego miasta. Wieloletnia członkini niemieckiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.

W swoim studio przy Grünstrasse 2, tworzyła obrazy olejne, akwarelowe, tempery i szkice, głównie pejzaże, martwe natury, wnętrza, oraz nieliczne portrety i dzieła abstrakcyjne. Wielokrotnie wystawiana, między innymi w 1938 roku w Kunsthaus Koch, zdobyła szerokie uznanie swoim ekspresywnym podejściem do koloru i charakterystyczną techniką malarską, którą w realistyczną tematykę wplatała magiczne nuty.

Większość prac artystki znajduje się w rękach prywatnych kolekcjonerów ze Stanów Zjednoczonych, znaczna ich część jednak zaginęła w trakcie i po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Autor wystawiany :

Wolfenbüttel  Grossen Schule

Kunsthaus Koch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *